Imbiero auginimas namuose

Imbiero auginimasImbierui nereikia daug saulės spindulių ir net sugalvojus panaudoti dalį jo šaknies, likusioji jos dalis galės augti ir toliau. Dėl to, šis augalas puikiai tinka būti auginamas namie. Be to, nereikia pamiršti jo gero skonio, kas papildomai motyvuoja jį auginti namie. Imbiero šaknys paprastai yra naudojamos gaminant arbatą, žolelių užpilus ar maisto gamyboje.

DĖMESIO! Imbiere yra aktyvių medžiagų, kurios tinka ne visiems žmonėms. Turint padidėjusį kraujospūdį ar sergant Hipertermija, rekomenduočiau dėl imbiero vartojimo pasitarti su gydytoju arba bent perskaityti šio mano straipsnio: Imbiero arbata – norintiems sulieknėtiGalimas žalingas poveikis skyrių.

Tam, kad užauginti imbierą ir kad jis taptų tinkamas naudojimui, prireiks kažkur 10 mėnesių laiko. Jis nemėgsta šalčio, dėl to, šaltu oru geriau jį laikyti namuose, kur šilta. O vasarą, kai šilta, vazonus su juo galima išnešti į lauką.

Imbiero sodinimas

Lengviausias būdas gauti imbiero sėklų, yra sodininkystės centrai ar sėklų katalogai. Jį retai pavyks rasti pas vietinius sodo prekių pardavėjus. Taip pat, galima įsigyti imbiero šaknų iš parduotuvės, bet iš jų kažką išauginti yra daug sunkiau. Kadangi tenai parduodamos imbiero šaknys dažnai būna nupurkštos augimo inhibitoriumi, tam tikru chemikalu, kuris trukdo augalui sudygti ar augti. Šio inhibitoriaus poveikis, deja, veiks šį augalą net po pasodinimo. Tačiau, vis tik, jeigu jūs nusprendėte jį auginti iš tokios šaknies, rekomenduojama yra užmerkti tokią šaknį, bent nakčiai, kad pašalinti įvairius pesticidus, kuriais jis buvo nupurkštas...

Mano pastaba: Tai, mano manymu, yra daug svaresnė priežastis augintis savo imbierą, jeigu mėgstate jį naudoti! Jo šaknų aišku eina nusipirkti parduotuvėje. Tačiau, kaip matome, tenai jis būna nupurkštas tam tikrais pesticidais ir mano manymu yra menkas malonumas naudoti maiste kažkokiais chemikalais nupurkštą augalą... Juk tai po to paklius ir į jūsų organizmą. O savo užaugintas imbieras, nebus niekuo nupurkštas, bent be jūsų žinios.

Naudingi patarimai auginant imbierą namie

Šaknis, kuri geriausiai tinka augimui, turi būti apvaloka, standžia oda, o ne sena ar nudžiuvusi. Geriausiai jeigu šaknis jau turi kelis daigus ir kuo jie žalesni, tuo geriau. Kiekvienas iš šių daigų, gali būti atskirtas ir auginamas skirtingose vietose. Imbieras auga horizontaliai, dėl to, jo auginimui geriausiai tinka platūs ir negilūs vazonai.

Žingsnis-po-žingsnio gidas, kaip auginti imbierą namie

1. Pamirkykite imbierą per naktį, kad pašalinti įvairius toksinius chemikalus.

2. Užpildykite vazoną su turtingu, nusausinamu dirvožemiu.

3. Užkaskite imbiero šaknį apytiksliai 2,5 - 5 cm gylyje, taip, kad jo daigas būtų į viršų.

4. Padėkite vazoną tenai, kur yra šilta, bet ne per daug saulėta.

5. Laistykite ne itin daug, pvz. su vandens purkštuku.

6. Po kelių savaičių, turi pradėti matytis daigai.

Imbiero derlius

Pirmus gabalėlius jūs greičiausiai galėsite paimti po 3-4 mėnesių auginimo. Ištraukite jį šiek tiek iš dirvožemio, prie kraštų, kad galėtumėte rasti šakniastiebius. Nupjaukite iš krašto pageidaujamą kiekį šaknies ir vėl užkaskite tenai kur buvo. Kol nepamiršite rūpintis šiuo augalu, tol jis nenustos auginti šaknis. Jeigu jūsų poreikiams reikia daug daugiau imbiero šaknų, išraukite jau užaugintą augalą, padalinkite jo šakniastiebius į kelias dalis ir po to auginkite atskiruose vazonuose.

Šaltiniai

Vertė

Panašūs straipsniai

Imbiero arbata – norintiems sulieknėti

Imbiero šaknysImbiero arbata, tai vienas iš plačiai tolimuose rytuose paplitusių lieknėjimo būdų.

Tolimajame Tibete, imbieras yra priskiriamas prie karštų medžiagų, kurios sušildo, stimuliuoja kraujotaką ir pagreitina medžiagų apykaitą ir taip pat turi ir kitų gydomųjų savybių. O nuo medžiagų apykaitos (dar vadinamos metabolizmu) ir priklauso ar žmogus yra storas ar lieknas.

Greitesnė medžiagų apykaita greičiau sudegina riebalus, o lėtesnė tiesiog to nespėja ir žmogus storėja. Taip pat manoma, kad imbiero dėka, lėčiau sensta žmogaus oda.

Arijų žinios – Žmogaus vystymasis

HiperborėjaŠių žinių paieška, yra vienas iš mano „arkliukų“, kaip ir labai žila senovė ir jos žinios, bei technologijos. Tačiau jų rasti yra labai sunku, nes per daugelį amžių, tūkstantmečių ar aeon'ų, jų beveik neliko Europoje. Dėl to, tenka ieškoti kitur, pvz. Indijoje, tolimuose rytuose, slavų, etruskų kultūroje ir t.t...

Žiloje senovėje, kai dar neegzistavo įvairių Europos šalių, kai baltieji žmonės, kaip manoma,  persikėlė į šiuos ir kitus kraštus Hiperborėjos, kai dar nebuvo tokių tautų, kaip pvz. lietuviai, rusai, švedai, vokiečiai ir t.t... ar pvz. baltai, prūsai, kuršiai. slavai ir t.t... Kai visa baltoji rasė skaitėsi viena tauta! Ateidami iš Hiperborėjos, arijai atsinešė daug žinių. Dalis jų keliavo gan toli ir nepasiliko Europoje. Dalis jų pasiekė tokias vietas kaip Egiptas, Indija, Kinija, tolimos Sibiro ar dabartinės Rusijos žemės. Tenai šių žinių trupinėliai ir išliko, kur mažesnį poveikį darė įvairios pasaulinės religijos, kaip pvz. katalikų bažnyčia ir pan.

Sumuštiniai su česnakais ar cibuliais

ČesnakaiNiūriu rudens ar žiemos metu, ypač siaučiant ligoms ar esant vitaminų stygiui, labai naudinga valgyti cibulius ir česnakus. Tačiau, nedaugelis žmonių juos mėgsta valgyti vienus, kadangi vieni jie yra labai aitrūs ir dėl to juos žmones valgo retai. 

Dėl to, jaučiu pareigą pasiūlyti šį senovinį mūsų šeimos receptą. Mūsų šeimoje jis yra nuo seniai ir aš  sužinojau iš savo senelių, kurie nugyveno ilgus gyvenimo metus ir kuriems nedaug trūko iki šimto metų. Šiais sumuštiniais jie lepindavo visus šeimos narius, įskaitant ir vaikus. Ačiū jiems už tai! 

Man asmeniškai, tokie sumuštiniai yra ne vien kaip vaistas, bet ir aplamai labai skanūs. Kartais aš jų užsimanau ir ne dėl to, kad būna problemų su sveikata.

Nors ir sveikatos negalavimų atveju jie yra efektyvus ir natūralus vaistas nuo daugelio ligų, ypač jeigu sveikatos problemų kilmė yra bakterinė. Man jie padeda net skaudančio danties atveju. Nors bet koks sveikatos sutrikimas, paprastai skatina visos organizmo imuninės sistemos veiklos sutrikimus ir ją silpnina. Pvz. dėl vieno negalavimo, susilpnėjus imuninei sistemai, gali prasidėti ir kitos ligos.

Žirnių košė

Žirnių košėVisada labai mėgau žirnių sriubą ar košę, o kadangi pats jau beveik metus laiko nevalgau mėsos ir žuvies, nusprendžiau aprašyti šiek tiek vegetariškų maisto patiekalų, kurie gali būti skanūs ir ne vien vegetarams.  Žinoma niekas netrukdo jums į šią košę įsidėti mėsos.

Išgyvenimo mokykla - Kaip rasti vandens dykumoje

VanduoŠiandieną, vakarų žiniasklaidoje, paskaičius straipsnį apie prancūzų porą, kuri žuvo dykumoje, nes savo vandenį atidavė savo vaikui... Susimasčiau... Juk sovietmečiu tai žinojo kiekvienas vaikas, kaip išgyventi dykumoje. Tiksliau, kaip joje pasigaminti vandens.

Buvo knygelės vaikams, kuriose buvo to mokoma. Tas mane paskatino parašyti šį straipsnį. Galbūt tai net kam nors išgelbės gyvybę!

(C) 2007-2016 www.zulus.lt

Hey.lt