DĖMESIO! Šiuo metu ši svetainė yra perkeliama į www.pasaulekura.lt. Jeigu kažkokio seniau čia buvusio turinio nepavyko rasti, greičiausiai jis bus jau naujame puslapyje.

Kaip išsivaduoti iš depresijos

DepresijaDepresija, tai praradimo, netekties jausmas, kuris pasireiškia įvairiai ir dėl įvairių dalykų, kas ne retai po to gali baigtis ir visų gyvenimo svajonių ar siekių sugriuvimu, nutukimu, alkoholizmu, narkomanija ar net savižudybe.

Pasąmonės dėka, žmonės turi savotišką psichologinę apsaugą, nuo per daug didelių stresų ir įvykus jiems, jie užsidaro savyje, susikuria vaizduotėje savo išgalvotą pasaulį, iliuziją, kurią paverčia savo realybe, kurioje jie pradeda gyventi, nustodami iš viso beveik bendrauti su išoriniu ir realiu ar kiek realesniu pasauliu.

Simptomai

Vienas iš pagrindinių depresijos simptomų yra nenoras užsiimti jokia veikla. Pvz. išlysti iš namų į lauką, bendrauti ar leisti laiką su savo šeima, giminėmis, draugais, dalyvauti bendruomenių ar visuomenės veikloje. Tokie žmonės, paprastai, po darbo skuba apsipirkti į parduotuvę ir po to iš karto keliauja namo ir ne retai gali labai daug laiko, net daug dienų iš eilės praleisti namie, neiškišant iš tenai savo nosies. Jie pvz. tada gali dienų dienas pragulėti lovoje, vien valgyti ir pan., netrokšdami nieko veikti ar net su kažkuo bendrauti. Gali net nekelti telefono ragelio ir t.t...

Ne visada, bet dažnai, depresijos paseka yra ir antsvoris. Be depresijos, dar tai gali būti ir fiziologiniai sutrikimai, pvz. skydliaukės veiklos, jos gaminamų hormonų ar medžiagų, šiems hormonams gaminti, trūkumas.

Ne retai, nuo tokio besaikio valgymo, padidėja tokių žmonių svoris ir jie tampa dar labiau savimi nepatenkinti, lyg viskas slystų iš po kojų ir griūtų visas pasaulis aplink juos. O kiti iš jų, pradeda vartoti, pvz. alkoholį ar narkotikus, įklimpsta į dar gilesnes iliuzijas ir haliucinacijas, kad realybė juos, kuo toliau tuo labiau atstumia ar gąsdina. Per ilgą laiką degraduojant, nuo svaigalų ar narkotikų, atitinkami fiziologiniai pakitimai pradeda pasireikšti ir ant žmogaus fiziologijos, pvz. veido ir sužlunga visa tokio žmogaus asmenybė ir įvaizdis. Per tokią degradaciją, jis tada gali prarasti ir gerą padėtį, įvaizdį visuomenėje ar prestižinį darbą ir t.t...

Nors reikia suvokti, kad iš bet kokios, net ir pačios sunkiausios padėties, visada yra kažkokia išeitis. Tiesa, ji ne visada yra lengva, bet ją pasirinkti tikrai verta!

Priežastys

Dažnai depresija pradeda vystytis po įvairių netekčių, su kuriomis žmonėms būna sunku susitaikyti, kurioms jie nėra pasiruošę. Šios netektys gali būti labai įvairios, kaip ir įvairioms asmenybėms skirtingi dalykai yra svarbu, bet paprastai tai dalykai, kurie konkrečiam žmogui yra labai svarbūs.

Keletas klasikinių pavyzdžių, priežasčių, nuo kurių žmonės dažnai apserga depresija:

Galbūt, jis turėjo įmonę, kuri bankrutavo ir jis jos neteko, tuo pačiu netekdamas savo aukštos padėties visuomenėje, savų turtų ar valdžios. Ar pvz. žmogus turėjo gerą darbą, kuris buvo gerai apmokamas ar jo padėtis tada buvo labai įtakinga, jis pvz. turėjo daug valdžios ar galbūt buvo garsiu aktoriumi, TV laidos vedėju, menininku, muzikantu ar kitu, visuomenėje gerai žinomu veikėju, populiariu ar įtakingu žmogumi ir po tam tikrų gyvenimo smūgių, prarado šią padėtį ar darbą.

Skirtingi dalykai yra svarbūs skirtingiems žmonėms, turintiems skirtingas vertybių sistemas.

Jeigu žmogui svarbu yra priešingos lyties dėmesys, grožis ir t.t... Depresiją tokiems žmonėms gali sukelti amžius. Jaunystė juk ne amžina ir su laiku visi mes po truputį senstame. Moterų atveju, prarastos patrauklios kūno formos, lieknumas, veido ar kitų kūno vietų grožis. Vyrų atveju, atletiškos išvaizdos praradimas, atrofavęsi raumenys, susilpnėję įvairūs kiti fiziniai rodikliai. Dažniausiai, nuo to, labiausiai kenčia tie žmonės, kuriems jaunystėje buvo labai lengva susirasti partnerį, kada jie buvo jauni ir gražūs, prie kurių išsirikiuodavo eilės. O su amžiumi, šios eilės retėjo, kol jose neliko nei vieno pretendento ir dabar ir jam pačiam ar jai, tenka stovėti pretendentų eilėje ir pergyventi ar jį ar ją pasirinks ar ne, kai prie šio elgesio modelio, toks žmogus, nėra pripratęs, nes jam taip elgtis niekada prieš tai neteko.

Nors vyrams vertėtų žinoti, kad ne visoms moterims vyruose yra tik tai svarbu, kaip ir ne visi vyrai, kreipia dėmesį, vien į išvaizdą.

Dvasinė evoliucija

Panašiai kaip ir sportininkų atveju, tai gali pasireikšti, netekus savo fizinės formos, pvz. patyrus traumą, praradus tai, kas tokiam žmogui buvo labiausiai svarbu, be ko, jis neįsivaizduoja kaip gyventi toliau.

Kaip išsivaduoti iš depresijos

Depresija, dažnai pasireiškia tuo, kad toks žmogus vis dar gyvena ta sena praeitimi, periodiškai net bandydamas visiems apie ją priminti, pabrėžti, didžiuotis tuo, ką jis kažkada buvo pasiekęs, kuo jis kažkada buvo ir ko jau senai nėra... Nuo šio momento ir reikia pradėti dirbti, keisti save, kad iš to išsivaduoti!

Kas buvo, tas pražuvo ir visai jau nesvarbu!

Pirmoje eilėje, reikia atsisakyti šios praeities, šio ego ir pasididžiavimo, paaukoti tai jūsų ateities labui! Išmesti tai visai iš galvos, paleisti tai, išsivaduoti nuo to ir pvz. nustoti didžiuotis tuo, kuo tu kažkada buvai ar ką tu kažkada turėjai! Tai buvo tada, o ne dabar! Tau tai jau visai neaktualu. Dabar tu jau visai kitas žmogus ir tau reikia priimti naują save, koks esi dabar, o ne koks buvai. Atrasti naujo savęs pliusus, kurie yra tau daug svarbesni už tai, kas kažkada buvo. Atrasti naują pasaulį aplink save, naujas galimybes ir tapti vertu pagarbos iš naujo! Didžiuotis savimi koks esi dabar ir visiškai pamiršti tai, kas kažkada buvo. Iš viso negalvoti apie tai! Labai svarbu yra paleisti tai!

Po tiek metų, jūs greičiausiai turite ženkliai daugiau patirties, nei tada ir net daug daugiau galite pajėgti nuveikti ir padaryti viską šį kartą teisingai. Jums duotas naujas šansas! Jis visada yra duodamas! O jeigu tai mylimo žmogaus praradimas, tai greičiausiai likimas lėmė tik tiek laiko ir būti su juo. Gana gedėti! Jau pakankamai laiko tai darėte ir tam paaukojote! Laikas judėti toliau, paleisti tą žmogų, dalyką ar pasiekimus, kurie buvo kažkada!

Išsivaduokite iš to kas buvo! Paverskite tai ne jūsų dabartinio gyvenimo dalimi, bet praeitimi, apie kurią neverta iš viso net užsiminti ar ja didžiuotis, kuri jau jums daugiau visai nerūpi ir nieko nereiškia... Kuo labiau šią praeitį sureikšminsite, tuo labiau tai jums trukdys ir jus įkalins. Išsivaduokite iš šios praeities, kuri jus greičiausiai, tuo pačiu ir įpareigojo į daug dalykų, ar tai įmonė, buvęs darbas, praeities karjera, antroji pusė ir t.t... Tuo pačiu, tai sukurdavo daug papildomos atsakomybės, įvairių įsipareigojimų, kurie jus varžė, "trukdė laisvai kvėpuoti". O dabar, jūs tapote visiškai laisvas, nuo viso to ir neprivalote už tai niekam daugiau atsiskaitinėti!

Jūs esate visiškai laisvas!

Jūs atvertėte naują gyvenimo lapą, lapą, kuris visiškai tuščias ir galite jame parašyti tokį savo likimą, kokį tik pageidaujate. Jūs esate visiškai laisvas ir galite rinktis ką tik norite. Tapti kuo tik norite! Pasiekti ką tik norite! Keliauti ir gyventi kur tik norite ir kaip norite! Jūsų jau nelaiko ši sena praeitis, kaip našta, svoris ar kaip ego, pasididžiavimas, kuris trukdytų paukščiui pakilti. Jūs galite skristi į bet kurią pusę ir dar labai daug nuveikti. Tam niekada nėra per vėlu!

Laisvė

Jūsų gyvenimas ne praeityje, o dar tik priešakyje ir jūs turite begalinį potencialą, pasiekti viską ko tik geidžia jūsų širdis! Svarbu tik atrasti naują pasaulį ir naują save, kur abu šie dalykai per šį gedėjimo laiką spėjo stipriai pasikeisti.

Taip, viskas dabar pasaulyje yra kitaip, nei buvo tada. Bet tai evoliucija, ji yra neišvengiama ir laikas judėti tolyn, daugiau neatsigręžti atgal! Nes vis dar gyventi šia praeitimi yra tik laiko švaistymas...

Paleiskite šią praeitį, kuri jus tiek daug laiko slėgė! Nusimeskite nuo savęs šį akmenį! Pajuskite laisvės euforiją! Pasijuskite visai nauju žmogumi, lyg naujai gimusiu, kuris yra laisvas nuo visko ir dar gali pasiekti gyvenime ką tik pageidauja!

Jaunystė

Žmonės dažnai save dirbtinai pasendina ir mano, kad jau viskas, jau per vėlu kažką keisti ar kurti visiškai naujo, kad jis nieko daugiau negali pasiekti ar nuveikti. Tai tik iliuzija, kurią sukūrė jūsų pačių baimės ir abejonės! Drąsiai sudaužykite ją, savo vaizduotėje, lyg iškraipytą iliuzinį veidrodį! Viduje jūs jaučiatės kitaip. Jaučiatės, kad galite dar daug visko nuveikti, kad viskas dar tik priešakyje!

Pajuskite tą vaiką savo viduje, kuriuo jūs buvote vaikystėje, bet negalvokite apie pačią vaikystę, tik apie savijautą, kada jūs buvote vaiku, kaip jūs jautėtės, kad dar turite labai daug laiko, viską spėti!

Taip, vienas ar keli gyvenimo etapai jau nugyventi, bet tai nereiškia, kad tai pabaiga! Po šių etapų dar bus daug kitų etapų ir dar galėsite labai daug visko nuveikti. Tik tai nebūtinai bus tai ką jūs planavote veikti kažkada, prieš daug metų. Nes per tiek laiko ir jūs ir jus supantis pasaulis pasikeitė. O jūs ilgai miegojote ir dabar laikas prabusti, pažvelgi į viską per naują, naujomis akimis. Laikas viską per naują priimti ir save ir šį pasaulį. Tai labai svarbu! Suvokti, kad jūs nesate senas, kad galite labai daug!

Jūsų potencialą riboja tik jūsų sąmonė ir įsitikinimai! Eliminavus tuos įsitikinimus, kurie jus apriboja, galite dar daugiau pasiekti! Juk sąmonė kuria realybę!

Pabūk vaiku, padurniuok!

Apie šį metodą, A. Anisimovas užsiminė per savo vieną seminarą (rusų k.), kur jis pasakojo apie tai, kaip atrasti save, savo kelią. Jis papasakojo apie tokią situaciją, kada jam gyvenime buvo labai sunkus momentas, prasidėjo depresija. O kadangi jo mama buvo psichologė, jis nusprendė jai paskambinti, kad ant jos peties "išsiverkti".

Tačiau, telefoną pakėlė ne jo mama, o jo mažesnysis brolis, kuris nepanoro perduoti telefono mamai. Jo jaunesnysis brolis jam tarė. Pažaidžiam žaidimą - „aš sakysiu Bu Bu Bu“ ir tu man irgi taip atsakysi. Andrėjus dar vis bandė jam sakyti: nekvailiok, duok telefono ragelį mamai, bet jo jaunesnysis brolis to nepaisė ir privertė Andrėjų žaisti šį vaikišką žaidimą. Abu pradėjo kartoti šiuos vaikiškus žodžius ir nuo to, jam praskaidrėjo nuotaika ir net apėmė juokas.

Moralas šios istorijos yra toks, kad suaugę žmonės, per dažnai yra surimtėję, susirūpinę kažkuo, per dažnai vaidina rimtus vaidmenis ir visai nekvailioja, nepokštauja. O tai irgi gali padėti stabilizuoti psichologinę būseną. Net ir suaugusiems, kartais reikia pakvailioti! Gal jeigu žmonės dažniau kvailiotų, tai iš viso išvengtų tokių problemų.

Aplinkinių pagalba, depresija segantiems draugams ar šeimos nariams

DžiaugsmasPirma reikia suvokti, kad depresija sergantis žmogus, gyvena visai kitame pasaulyje, nei jūs, kur su laiku išsivysto ir žmonių ar didelių atvirų vietų baimė, pvz. taip vadinama, agorafobija.

Taip, jį galima už pakarpos iš namų ištempti į lauką, tai galbūt irgi kelias. Tačiau tada toks žmogus gali patirti labai didelį sukrėtimą, šoką ir kitą kartą, iš viso nenorėti su jumis kur nors keliauti.

Iš namų juos reikia būtinai tempti, bet geriau sudominant, intriguojant, kažkokiu dalyku, kas jam įdomu ar kam šis žmogus turi ar turėjo aistrą, kad visas dėmesys būtų, pvz. ne į aplinką, o į kažką kito. Geriau pradžioje jo nesitempti, pvz. į koncertą, teatrą, parodas ar kažkokią didelę šventę mieste, kur būna labai daug žmonių. Reikia suprasti, kad toks žmogus gali būti visiškai atpratęs nuo didelio kiekio žmonių, praradęs pasitikėjimą savimi ir gali dėl to, net kompleksuoti ar stipriai panikuoti, kai jūs asmeniškai to visai nesureikšminate ir nepastebite.

Jeigu jūs turite automobilį, tai kiek palengvins situaciją. Tada galima depresija sergantį žmogų, išvengiant visuomeninio transporto ir jame esančių didelių žmonių kiekių, išsitempti pradžiai, pvz. į gamtą, kur nėra daug žmonių ar vykti iš namų ne dienos metu, bet sutemus, kad jis po truputį priprastų atgal prie žmonių. Po truputį, palaipsniui, jį vestis į vis labiau viešas vietas, kad jis ir vėl prie jų priprastų.

Pasitikėjimo savimi atstatymas, kas liečia priešingos lyties atstovus (es)

Jeigu žmogus praradęs pasitikėjimą savimi, kas liečia priešingą lytį. Čia draugai irgi gali jam padėti. Pvz. kažkur keliaujant, paimti į kompaniją, pvz. vieną ar kelis priešingos lyties atstovus ar atstoves, kurie būtų laisvi ir potencialiai būtų įmanoma su jais pradėti romaną. Geriau jeigu jie nebūtų šeimos nariai ar per daug geri pažįstami, kurių atžvilgiu draugų kompanijose dažnai išlaikomas „status quo”, net jeigu jie joje yra... Romano gal ir nebus, bet praradus pasitikėjimą savimi, tai bus gera proga tokiam žmogui jį po truputį atgauti. Jis galės pabandyti bendrauti su laisva moterimi ar vyru ir t.t... Ir taip, po truputį, iš depresijos lipantis žmogus, gali atgauti pasitikėjimą savimi.

Kaip ir bendraujant, pvz. internete, su priešingos lyties atstovu ar atstove, galima truputėlį pagydyti jo ar jos pasitikėjimą savimi, net jeigu tas žmogus nebūtinai jus domina. Kiek pagirti jo ar jos kažkokias teigiamas puses, vyriškumą ar moteriškumą.

Evoliucija

Depresija, taip pat, dažnai būna ir evoliucionavimo faktorius, viena iš jo stadijų. Kuo greičiau žmogus evoliucionuoja, vystosi ir tobulėja, tuo daugiau permainų jo gyvenime. Tuo dažniau keičiasi jis ir visas pasaulis pasaulis aplink jį. Žmogui tada tenka prisitaikyti, prie labai sparčiai kintančio pasaulio ir spartaus jo keitimosi tempo. O nespėjus to padaryti, tai gali pasireikšti, irgi, kaip depresija, kai jis, po eilinio evoliucionavimo, dar vis prisirišęs, prie senesnio savęs ar seniau jį supusios aplinkos, ko jis dar nespėjo paleisti ir priimti naują save ir aplinką.

Pozityvumas

Tada galioja tos pačios taisyklės ir metodikos. Jeigu dar nespėjote paleisti praeities ar savęs, koks buvote prieš tai, tai tai padarykite. Išsivaduokite nuo to ir judėkite toliau (žr. „Kaip išsivaduoti iš depresijos“ pastraipą).

Svarbu išsivaduoti ir nuo ego, kuriame jūs didžiuojatės tuo, kuo buvote ar koks pasaulis buvo kažkada. Šis ego, pasididžiavimas, galbūt jus ir laiko pririštą prie praeities, kurioje vis bandant gyventi ir patiriate depresiją.

Greitesnis evoliucinis tempas, visada yra susijęs su daugiau įvykių, pamokų ir pokyčių, per trumpą laiką. Vienas žmogus, per savo vieną gyvenimą, gali nugyventi ir keletą kitų žmonių gyvenimų, praeiti įvairias asmenybės transformacijas, vidines inkarnacijas, tame pačiame kūne, keičiantis jam, jo pasauliui, sąmonei, dvasiniam išsivystymui ir t.t...

Tokius pokyčių etapus, paprastai lydi depresija, kaip šių pokyčių, evoliucionavimo neatsiejama dalis ir žmogui tada periodiškai tenka vis paleisti praeitį, numesti savo seną kiautą, buvusią aplinką ir atradinėti naują pasaulį, naujas galimybes ir naują save.

Einantys labiausiai efektyviais dvasinio tobulėjimo keliais, labai dažnai susidurs su tokiais pokyčiais ir bus labai dažnai „egzaminuojami“. Galbūt, daug dažniau, nei kiti žmonės. Jie tiesiog „greitai mokosi“ ir per vieną savo įsikūnijimą gali praeiti labai daug tokių etapų ir periodiškai vis gali tekti patirti ir šį jausmą. 

Reziume

Kai mes evoliucionuojame, keičiamės, kaip ir pasaulis aplink mus, pasiekus naują lygmenį, mums kartais būna sunku priimti naują save, naują pasaulį aplink mus. O kol mes nepriimame naujo ir pasikeitusio savęs ar naujo pasaulio aplink mus – mes vis dar gyvename praeitimi ir tai ir yra vadinama „depresija“ - gyvenimas praeitimi ar praradimo jausmas, kad mes praradome, tai kas buvo, tokį save, kokiu buvome seniau ar tokį pasaulį, koks jis buvo seniau ir nenorime ar net bijome tai paleisti, išsivaduoti nuo to, kokie mes buvome seniau ar koks buvo pasaulis aplink mus seniau.

Dažnai tada mes dar vis bandome maitinti savo ego, didžiuodamiesi tuo, kas buvo ir ko jau nėra, apie tai visiems vis pasakodami, primindami, pabrėždami, bandydami tuo kas buvo ir toliau girtis, didžiuotis ar savo vaizduotėje, vis dar gyventi šioje senoje praeityje...

Viskas, ką jums reikia padaryti, tai išsivaduoti nuo to. Paleisti tai kas buvo, kokiu jūs buvote kažkada, koks buvo kažkada pasaulis, kad ir kaip stipriai tai jums patiko, kas jus ir laiko, pririša prie praeities. Nustoti galvoti apie tai, gyventi tuo, tuo pačiu ir didžiuotis tuo ir vietoj to, atrasti naują save, koks esate dabar ir visai kitokį, naują, pasikeitusį aplink jus pasaulį, aplinką ir tai priimti kaip vienintelę realybę ir tada joje ieškoti privalumų, naujoje aplinkoje, naujame savyje ir judėti toliau. Viskas bus gerai ir viskas jums pavyks, kaip ir visada pavykdavo! 

Išsivadavus nuo to, žmogus pajunta euforiją ir laisvę, kad jis be galo laisvas, nuo to kas buvo ir viskas dar prieš akis. Kuo greičiau tai suvoksite ir paleisite praeitį, save, tokį koks jūs buvote seniau ar pasaulį, koks jis buvo seniau, tuo sparčiau galėsite judėti toliau ir dar labai daug nuveikti!

Naujos pradžios, dažnai yra pasislėpę po skausmingomis pabaigomis.

- Lao Tzu

Kartais, žmogus visą gyvenimą laukia traukinio, visai net nežinodamas, kad jis randasi oro uoste ir jau senai galėjo išskristi iš tenai su lėktuvu.

  • This website don't own any of used in article media files. All media files are copyrighted respectively to their owners.

Panašūs straipsniai

Ką šamanas mato psichiatrinėje ligoninėje

Nežinomas pietų Amerikos šamanas iš Secoya gentiesŠamano ir daktaro Malidoma Patrice Somé požiūriu, psichinės ligos signalizuoja „naujojo gydytojo gimimą“! Psichikos sutrikimai, patiriamos įvairios dvasinės krizės yra būdingos žmonėms pas kuriuos atsiveria nauji sugebėjimai ar pojūčiai, ką jeigu teisingai puoselėti ir nukreipti, toks žmogus gali tapti gydytoju ar žyniu.

Mano praregėjimo insultas

Džill Bolt TeilorŠi istorija įvyko 1996 m. gruodžio 10 d. su smegenų neuroanatomijos srities mokslininke, Harvardo universiteto absolvente, mokslų daktare, neuroanatome, Džill Bolt Teilor (Jill Bolte Taylor), kuriai tada buvo 37 metai ir kuri šio įvykio pasekoje, labai netikėtu būdu patyrė Nirvaną, dvasinį prabudimą, pamatė pasaulį tokį, kokį mažai kas yra regėję, kaip ir atrado vidinę ramybę!

Tą dieną, trūkus jos smegenyse kraujagyslei, ji patyrė insultą, kraujas išsiliejo į jos kairįjį smegenų pusrutulį, kuris kaip jau seniau esu minėjęs yra atsakingas už struktūrinį, detalų pasaulio suvokimą, matematiką, logiką ir panašius dalykus, kaip ir šio smegenų pusrutulio veikla, pasireiškia ir kaip pastoviai galvoje plepantis balsas, mūsų mintys, kurį paprastai žmonės siekiantys Nirvanos, stengiasi nutildyti.

Suvokimas

DualumasNiekada pasiekus aukštesnį suvokimą nesirūpinkite apie tai apšviesti kitus žmones. Ypač tuos, kas šio suvokimo neieško. Nes toks suvokimas savaime atsivers kiekvienam, pasiekus atitinkamą lygmenį ir net jūsų pačių tiesa, dar aukštesniame lygmenyje, gali pasirodyti net jums patiems klaidinga. Kaip sakant, kiekvienam suvokimas ir tiesa yra pagal jo išsivystymo lygmenį ir nieko kito žmonės nepriims, tik tai kas jam tinka pagal jo dabartinę evoliuciją.

Jeigu ir galima kažką su tuo padaryti, tai atverti nedidelį kampelį aukštesnio suvokimo, kuris kiek peržengia konkretaus žmogaus ribas, bet nenueina labai toli ir taip plečia jo suvokimą. Tačiau reikia labai taikliai pataikyti, kad tai įvyktų, kad tai atitiktų konkretaus žmogaus lygmenį. Nes mes nežinome koks žmogus yra kokiame suvokimo lygmenyje. Dėl to, tik abstraktūs dalykai gali jį atverti ir žmonės nelinkę priimti jau "sukramtytą" informaciją...

Dvasinė Evoliucija - Dvasia, Kūnas ir Sąmonė

Kūnas, Sąmonė ir DvasiaYra trys pagrindiniai dvasinio tobulėjimo aspektai, dvasia, kūnas ir sąmonė, iš kurių susideda mūsų dvasinė evoliucija. Šią filosofiją, taip pat, puoselėja Indijoje išlikusi prieštvaninė medicina „Ajurveda“ (Sanskr. „Ajur“ – gyvenimas, „veda“ – žinios).

Kaip manoma, kiekvienas iš šių aspektų, turi individualias savo vibracijas, vibracijų dažnį, ką galima suprasti ir kaip pasiektą tobulėjimo lygmenį. Atvejais, kada šie aspektai yra skirtingai išlavinti, vibruoja labai skirtingais dažniais, tarp jų vyksta didelė vibracinė disharmonija, kurios pasekoje pas žmogų atsiranda įvairios ligos.

Ligų rūšys priklauso nuo konkrečios vibracinės disharmonijos. Pvz. vienu atveju, gal tai bus paprastos ligos ar infekcijos, o kitu atveju galbūt tai bus dvasiniai ar psichikos sutrikimai.

Mitybos tipų gidas

Mitybų tipai - kuo aukštesnis, tuo didesnė harmonija su visataMityba, tai fizinio kūno, kaip vieno iš šių trijų aspektų (fizinis kūnas, sąmonė ir dvasia), sudedamoji dalis, kaip ir fizinė veikla. Aukštesni mitybos lygiai yra pasiekiami tik darnioje harmonijoje su sąmone ir įsitikinimų sistema. Pvz. jeigu apstoti valgyti mėsą, o jūs tuo metu esate įsitikinęs, kad be mėsos neišgyvensite, tai tik sau pakenksite.

Tokie perėjimai, būtinai turi vykti harmoningai su sąmone, įsitikinimų sistema ir pirmiausiai pokyčiai prasideda nuo jos. Kuo aukštesnė mitybos forma, tuo aukštesnės bus fizinio kūno vibracijos, kaip ir persijungti ant pakankamai aukštų mitybos formų, reikalingos irgi, pakankamai aukštos vibracijos. Ne tai, kad bet kuris žmogus, iš gatvės, gali iš karto tapti, pvz. vegetaru, žaliavalgiu ar vaisiavalgiu...

(C) 2007-2016 zulus.lt | Pasaulekura.lt

Hey.lt