Kiaušinienė su duonos riekiemis

Omletas su duonos riekėmis

Šis receptas yra vienas iš tokių, kurie paruošiami gan greitai ir nereikalauja ypatingų komponentų. Jis gerai tinka, turint tik kiaušinių ir duonos, pageidaujant pasigaminti kažką įmantresnio, nei paprasti kepti kiaušiniai.

Šiam receptui reikia:

 - Kiaušinių - priklauso nuo duonos riekių kiekio, kiek jūs jų pageidausite kepti. Vienai duonos riekei reikės apytiksliai vieno kiaušinio;
 - Duonos - gerai tinka pjaustyta duona. Kepimo metu, bus svarbu, kad iš keptuvėje esančių riekių, pro jų apačią išbėgtų, kuo mažiau kiaušinių ir kuo jūsų duona yra supjaustyta lygiau, tuo mažiau šio mišinio išbėgs pro riekės apačią.

 

Paimame bliūdelį, į jį Įmušame kiaušinius, įdedame druskos ir prieskonių ir išplakame. Aš naudojau druską, juoduosius pipirus ir džiovintus krapus.

Paruošiame duonos riekes, iš jų išpjauname duoną, štai taip:

Tada įšildome keptuvę, kartu su aliejumi ir sudedame tuščiavidures duonos riekių dalis. Po to, į jas, po truputį pilame suplaktus kiaušinius. Iš karto jų nepilame labai daug, nes prabėgs pro kraštus, pilame tik šiek tiek, kad sudaryti dugną. Tada truputėlį palaukiame ir paskirstome visą likusį kiaušinių mišinį tarp duonų riekių.

Kepama, ne ką ilgiau, kiek reikia laiko, kad iškeptų kiaušiniai. Geriausiai uždengus keptuvę, kad prilaikyti daugiau karščio ir keptų ne vien riekių dugnas. Į galą riekės apverčiamos ir apkepamas jų viršus.

Panašūs straipsniai

Paprasti miltiniai blynai

Miltiniai blynaiŠis receptas nėra niekuo ypatingas ir aprašo paprastų miltinių blynų gamybą. Šiuos blynus, greičiausiai  jums ne kartą gamino namiškiai.

Pievagrybių omletas

Pievagrybių omletas

Šiandieną, pateiksiu omleto su pievagrybiais receptą. Grybai yra labai sveikas produktas, duodantis organizmui trūkstamas maistines medžiagas, tame tarpe fosforą. Taipogi jų privalumas yra ir tame, kad jie gali pakeisti mėsą. Kas reiškia, kad šiame pasaulyje, bus nužudyta mažiau gyvūnų. Pievagrybiai kainuoja palyginus nedaug ir yra pigesni už pvz. dešrelės, apie kurias daugelis pasakytų, kad ten beveik nėra mėsos. Tiesa, grybus organizmas virškina pakankamai ilgai, tai gan sotus maistas.

Skaniausios pasaulyje kiaušinienės

OmletasNuo žilos senovės, kiaušiniai yra viena iš pagrindinių mūsų maisto raciono sudedamųjų dalių. Maistingi ir naudingi, pagal amino rūgščių kiekį, jie net gali rungtyniauti su mėsa. Žmonės kiaušinius valgo nuo labai senų laikų, kai dar jie net nesiskaitė žmonėmis, o kaip manoma buvo nendartaliečiai ar australopitekai. Tai siekia net laikus, kada žmonės dar nemokėjo naudotis ugnimi, tačiau net tada, jie jau mėgo valgyti kiaušinius.

Su laiku, virtuvė tapo sudėtingesnė, tačiau kiaušiniai niekur nedingo. O šiuo metu, patiekalai iš kiaušinių yra daugelio tautų pasididžiavimas.

Mes surinkome geriausius patiekalus iš viso pasaulio, kuriuos galima priskirti prie kiaušinienių, nuo izraelietiškos „šakšukos“ iki norvegiško omleto.

Alkaniems, nerekomenduojame žiūrėti žemiau! :)

Šaltibarščiai

Pagaminti šaltibarščiaiŠiuo šiltu metų laiku, daugelį žmonių kamuoja karštis ir visi ieško kaip nuo jo pabėgti ar sumažinti jo efektą. Tai galima labai puikiai suderinti su tokiu žmogui maloniu dalyku, kaip maistas. Daugelis žmonių šiuo metų laiku valgo ledus. Tačiau, kad ir ledai atvėsina, bet taip pat prideda ir nemažai kalorijų. Nors ir teigiama, kad žmogaus organizmui įsisavinti šaltus ledus, taip pat reikia ir nemažai energijos, tačiau greičiausiai suvalgius jų daug, kas liečia kalorijų klausimą, vistiek labiau sau pakenksime.

(C) 2007-2016 www.zulus.lt

Hey.lt