DĖMESIO! Šiuo metu ši svetainė yra perkeliama į www.pasaulekura.lt. Jeigu kažkokio seniau čia buvusio turinio nepavyko rasti, greičiausiai jis bus jau naujame puslapyje.

Sveikata ir plastikinė tara

Ieškokite ženkliuko, nurodančio plastiko tipą, butelio apačiojeRenkantis maisto produktus ar gėrimus plastikinėse pakuotėse būtinai atkreipkite dėmesį į plastikinės taros dugną. Būtent čia randasi visa informacija apie plastiko tipą iš kurio ji yra pagaminta. Kai kurios plastiko rūsys yra ne itin pavojingos, o kitos iš jų gali daryti žalą jūsų sveikatai.

Ant plastikinių butelių visada būna informacija apie tai iš kokio plastiko tipo jie yra pagaminti. Ši informacija yra labai svarbi, nes bet koks plastikas išskiria skirtingo pavojingumo chemikalus į butelio turinį.

 

Bet kuris plastikinis butelis ar kita plastikinė tara bus pažymėta vienu iš šių ženklų:

Plastiko tipai

1. PET, PETE arba PETP

Tai PET'ai arba vienkartiniai buteliai. Jie gali išskirti sunkius metalus ir chemines medžiagas, kurios veikia žmogaus organizmo hormoninį balansą.

PET – daugiausiai pasaulyje naudojamas plastiko tipas. Svarbu žinoti, kad jis yra skirtas VIENKARTINIAM naudojimui. Jeigu į tokį butelį pilsite savo vandenį, tai pasiruoškite tam, kad į jūsų organizmą gali pakliūti kai kurie šarminiai elementai ir per daug didelis kiekis bakterijų, kurios dievina PETus. Polietileno tereftalatas taip pat išskiria kancerogenus.

2. HDP arba HDPE

Plastikas, kuris beveik neišskiria jokių chemikalų. Specialistai rekomenduoja, jeigu įmanoma, pirkti vandenį būtent tokiuose buteliuose. Juose laikomas vanduo bus pats sveikiausias. Tai standus plastikas, kuris dažniausiai yra naudojamas pieno saugojimui, žaislams, valymo priemonėms ar gaminant pakuotes. Jis yra saugiausias iš plastikų ir kas liečia ekologiją, yra lengvai perdirbamas. Daugiau informacijos.

 

3. PVC, V ar 3V

Iš šios medžiagos pagaminti daiktai išskiria mažiausiai dvi pavojingas chemines medžiagas iš kurių abi daro neigiamą įtaką jūsų hormoniniam balansui.

PVC yra minkštas ir lankstus plastikas, kuris paprastai yra naudojamas kaip tara augaliniam aliejui ar žaislų gamyboje. Iš jo yra gaminamos lizdinės plokštelės (angl. blister packs), kurios yra naudojamos supakuoti pačioms įvairiausioms prekėms (pvz. vaistams). Jis taip pat yra naudojamas kompiuterio laidų izoliavimui, plastikinių vamzdžių ir santechnikos detalių gamybai. PVC yra gan atsparus tiesioginiams saulės spinduliams ir orui. Todėl iš jo dažnai yra gaminami dar ir langų rėmai, pavėsinės, iškeliamos lovos ar vandens žarnos. Tačiau, ekspertai rekomenduoja susilaikyti nuo jo pirkimo, jeigu galite rasti geresnę alternatyvą. Daugiau apie žalą organizmui (angl. k.).

4. LDPE

Šis plastikas yra naudojamas gaminant plastikinius butelius ar pakuotes. Jis neišskiria cheminių medžiagų į vandenį, kuris jame saugojamas. Tačiau jis yra nepavojingas tik tuo atveju, jeigu tai tara su vandeniu. Maisto prekių parduotuvėje geriau vengti pakuočių iš jo, nes galite suvalgyti ne vien tai ką nusipirkote, bet ir pakankamai pavojingus jūsų širdžiai chemikalus. Daugiau informacijos (angl. k.).

5. PP

Šis plastikas būna baltos ar pusiau permatomos spalvos. Naudojamas kaip sirupų, jogurtų ir įvairių kitų produktų įpakavimas. Polipropilenas yra kietas ir lengvas. Jis taip pat yra termiškai atsparus. Jį įkaitinus, jis neišsilydo. Jis neblogai tarnauja kaip izoliuojanti medžiaga nuo drėgmės, riebalų ar cheminių medžiagų. Santykinai saugus.

Propilenas taip pat dažnai yra naudojamas vienkartinių vystyklų, kibirų, plastikinių butelių kamštelių, margarino, jogurtų, bulvių traškučių pakuočių, šiaudelių, pakavimo juostų ar virvių gamybai.

6. PS

PS arba Polistirenas (sen. Polistirolas) yra dažnai naudojamas kavos puodelių ir greito maisto pakuočių gamybai. Tačiau jį šildant jis išskiria pavojingus cheminius junginius, kancerogenus. Polistirenas – tai nebrangi, lengva ir pakankamai tvirta plastiko rūšis, kuri deja visiškai netinkama saugoti karštam maistui ar gėrimams.

7. PC arba plastikas be specialių ženklų

Tai pats pavojingiausias plastiko tipas. Iš jo yra gaminami buteliai vandeniui ir maisto pakuotės.

Polikarbonato taroje saugoti vandenį ar maistą yra kategoriškai nerekomenduotina. Jis išskiria gerai žinomą medžiagą „Bisfenolį A“ (aka BPA), kuri naikina jūsų endokrininę sistemą, slopina „estrogenų“ gamybą. Ši kategorija apjungia visus polikarbonato (PC) ir „kitus“ plastikus (pvz. acrylic, abs), kuriems nėra patvirtintų perdirbimo ar antrinio naudojimo protokolų.

Reziume

Prieš perkant bet kokį produktą plastikinėje pakuotėje, gerai pagalvokite ir išsiaiškinkite ar ji tikrai yra saugi. Bet kuriuo atveju, stiklas ar nerūdijantis plienas bus saugesnis.

Paveiksliukas, kur viskas išdėstyta trumpai:

Plastiko tipai trumpai

Šaltiniai

Vertimas

Panašūs straipsniai

Kaip išsivaduoti iš depresijos

DepresijaDepresija, tai praradimo, netekties jausmas, kuris pasireiškia įvairiai ir dėl įvairių dalykų, kas ne retai po to gali baigtis ir visų gyvenimo svajonių ar siekių sugriuvimu, nutukimu, alkoholizmu, narkomanija ar net savižudybe.

Pasąmonės dėka, žmonės turi savotišką psichologinę apsaugą, nuo per daug didelių stresų ir įvykus jiems, jie užsidaro savyje, susikuria vaizduotėje savo išgalvotą pasaulį, iliuziją, kurią paverčia savo realybe, kurioje jie pradeda gyventi, nustodami iš viso beveik bendrauti su išoriniu ir realiu ar kiek realesniu pasauliu.

Mitybos tipų gidas

Mitybų tipai - kuo aukštesnis, tuo didesnė harmonija su visataMityba, tai fizinio kūno, kaip vieno iš šių trijų aspektų (fizinis kūnas, sąmonė ir dvasia), sudedamoji dalis, kaip ir fizinė veikla. Aukštesni mitybos lygiai yra pasiekiami tik darnioje harmonijoje su sąmone ir įsitikinimų sistema. Pvz. jeigu apstoti valgyti mėsą, o jūs tuo metu esate įsitikinęs, kad be mėsos neišgyvensite, tai tik sau pakenksite.

Tokie perėjimai, būtinai turi vykti harmoningai su sąmone, įsitikinimų sistema ir pirmiausiai pokyčiai prasideda nuo jos. Kuo aukštesnė mitybos forma, tuo aukštesnės bus fizinio kūno vibracijos, kaip ir persijungti ant pakankamai aukštų mitybos formų, reikalingos irgi, pakankamai aukštos vibracijos. Ne tai, kad bet kuris žmogus, iš gatvės, gali iš karto tapti, pvz. vegetaru, žaliavalgiu ar vaisiavalgiu...

Pasaulio problemos – Taika ir Energija

Jeigu ne žmonės, kurie trokšta svetimų turtų, gamtinių išteklių ar kitų resursų, bei primesti kitiems savo taisykles ar tvarką, nesvarbu kokią, tai pasaulyje viešpatautų taika. Ko visiems ir linkiu!

Daugelis šiandieninių karų, vyksta dėl energijos, įvairiose jos formose. Tai paprastai yra įvairūs gamtiniai ištekliai, kurių didelė dalis yra dar ir energetiniai gamtos ištekliai, iš kurių galima gauti energiją. Kaip pvz. nafta, dujos ar anglis. Pvz. Kinija, dar ir šiandieną degina labai daug anglies ir stipriai teršia mūsų planetos ekologiją.

Natūrali medicina

Gydymas žolelėmisTuriu jums pasiūlymą, tai ką mūsų visuomenė ir taip vadinami daktarai vadina "Netradicinė Medicina" - pervadinti visiems laikams į "Natūrali Medicina"! Ir tai labai svarbu!

Kadangi terminas "netradicinė medicina", žmonių sąmonę, pasąmonę ir psichologiją, veikia labai neigiamai, atstumiančiai, diskriminuojančiai ir mano manymu, tai buvo padaryta specialiai! Lyg tai būtų koks raupsuotasis, kurio siūloma vengti! Su tokiu pavadinimu, iš anksto žmogaus pasąmonėje formuojamas neigiamas natūralios medicinos įvaizdis! Kažkas ne natūralaus, ne tradicinio ir pan... Na jeigu "Didžioji farmacija" (vakaruose vadinama „Big Pharma“) yra jūsų biznis, tai jums žinoma aktualu juodinti savo konkurentus - "Natūralią mediciną", smegenis plauti dar ir medicinos studentams, kad jie tapę daktarais iš karto pasąmonės, psichologijos lygmenyje, būtų „zombiuoti“, nustatyti prieš natūralią mediciną ir tik daug patirties turintys daktarai, pripažįsta ir natūralią mediciną! Tai, mano manymu, buvo padaryta tam, kad lobtų „didžioji farmacija“, kad naujai iškepti daktarai, siūlytų būtent jų tabletes, visus tuos nuodus, kad iš to krautųsi turtus farmakologinės korporacijos!

Kvantinė genetika - DNR perdavimas ЕМ bangomis

Jiang Kan ZhengAš užsiimu bio laukų valdymo problemomis jau 40 metų, teigė mažai vakaruose žinomas kinų mokslininkas Cjan Kiandžen, kuris atrado revoliucinį, bekontaktį DNR informacijos perdavimo metodą, perduodant šią informaciją per atstumą, iš vieno gyvo organizmo kitam, tiesiog elektromagnetinių (EM) bangų pagalba. Bet koks gyvas organizmas spinduliuoja elektromagnetines bangas, kurios neša biologinę ir genetinę informaciją, kurią galima perduoti kitam organizmui ir tokiu būdu jį įtakoti ar keisti. Tai gamtos dėsnis, kaip teigia mokslininkas. Mano įrenginys „Biotronas”, leidžia praktikoje panaudoti šį gamtos dėsnį, sustiprinant bio lauko poveikį šimtą ir net daugiau kartų...

(C) 2007-2016 zulus.lt | Pasaulekura.lt

Hey.lt