Sveiki, tai senas Zulus.lt puslapis, su senu dizainu ir turiniu, kuriame yra daug klaidų ir t.t... Šiuo metu kuriama visiškai nauja šio puslapio versija, kuri neatpažįstamai skirsis nuo dabartinio puslapio. Visas turinys (straipsniai, knygos ir t.t...), šiuo metu yra peržiūrimi ir naujinami, dažnai visiškai perrašomi, kaip ir sprendžiama ką palikti ir ką iš jo iš viso pašalinti. Tačiau tik atlikus pilną rekonstrukciją, bus paleistas naujasis puslapis - šie pakeitimai ne atliekami dabartiniame puslapyje. Dabartinis puslapis vėliau bus tiesiog išjungtas ir vietoj jo paleistas visai naujas puslapis. Prieš dešimtmetį laiko, kada šis puslapis buvo kuriamas tik siauram ratui žmonių, nebuvo stengiamasi rašyti jo turinį labai kruopščiai, tvarkingai ir taisyklingai. Ryšium su tuo, buvo nuspręsta jį visą pertvarkyti, kas šiuo metu ir vyksta ir šis darbas jau apytiksliai 30% atliktas. 

Tolimųjų rytų istorija ir filmai

Kad sukurti kiek įmanoma didesnį praeities laikų autentiškumą, paprastai istoriniai filmai reikalauja didelio biudžeto. Tokiuose filmuose tenka imituoti praeities laikus, sukurti atitinkamas dekoracijas, senovinę techniką, galbūt architektūrą, kultūrą, rūbus ir pan. Kaip ir norint pademonstruoti didelio masto praeities istorinius įvykius, pvz. didžiuosius senovinius mūšius, tokiuose filmuose dalyvauja ir daugybė žmonių, kuriems reikalingi ne vien atitinkami įgūdžiai, režisūra, bet ir drabužiai, šarvai, ginklai ir pan. kas irgi pasireiškia dideliu biudžetu. Dėl to šio žanro filmuose visada yra į ką pažiūrėti, tuo pačiu galima apsišviesti, sužinoti kažkokį istorijos trupinį. Šiame straipsnyje, išvardinsiu keletą tokių filmų:

Meninis filmas - „Raudonoji uola“ (ang. Battle of Red Cliffs), taip pat žinomas ir kaip „Mūšis prie Či-bi".

Didvyris (ang. Hero, taip pat žinomas ir kaip „Ying Xiong“, 2002 m.).

Vienas iš tokių filmų yra Hero, su aktoriumi JetLi ir nuostabiai gražia aktore Ziyi Zhang. Šiame filme buvo pademonstruotas didžiulės armijos puolimas, daug kovos scenų, kultūra, meniški, gamtos ir senoviniai vaizdai. Filmas pasakoja apie legendą, kuri įvyko žiloje senovėje, Čin imperijos gyvavimo laikotarpyje, kai keli garsūs kovos meistrai norėjo nužudyti Čin imperatorių.

Meninio filmo "Didvyris" viršelis.

Apie tokias sąvokas, kaip "dangaus valia" ar "viskas po dangumi", galima parašyti labai daug, kadangi tolimųjų rytų kultūroje tai yra esminės sąvokos kaip ilgus šimtmečius ar tūkstantmečius buvo suvokiama dangaus ir žemės atstovų hierarchija. Kinai manė, kad imperatorius, tai žmogus kuris vykdo dangaus valią ir jai nepaklusti yra šventvagystė. Visi kurie vykdė imperatoriaus valią tuo pačiu vykdė ir dangaus (dievų) valią, net jeigu ši dangaus valia verstų juos ir į pražūtį. Pagal jų tradicijas, tai buvo šventas ir nediskutuojamas dalykas...

JetLi, meniniame filme "Didvyris".

Sąvokos „viskas po dangumi“ mintis yra suvienyti visą Kiniją kaip karalystę, ką Mongolijoje buvo pavykę įgyvendinti Čingischanui, kuris buvo suvienijęs atskiras mongolų gentis į vieną vieningą ir galingą tautą  ir tuo pačiu armiją. Tokiu būdu Čingischanas savo laiku tapo vienu galingiausių valdovų ir karvedžių. Filme rodomos istorijos laikotarpiu Kinija nebuvo vieninga ir stipri šalis. Tuo metu tai buvo daugybė mažų karalysčių, valdomų įvairių karo vadų, kurios beveik be paliovos, ištisus šimtmečius liejo kraują tarpusavio karuose. Tai labai stipriai alino ir silpnino šias teritorijas. Pagal istorinius šaltinius, būtent Čin imperijos gyvavimo laikotarpiu ir buvo suvienyta Kinija į vieną karalystę, kas ir yra pagrindinis šio istorinio filmo siužetas. 

„Raudonoji uola“ (ang. „Red Cliffs“).

Meninis filmas – „Raudonoji uola“ arba  „Mūšis prie raudonųjų uolų“ (ang. Battle of Red Cliffs), dar žinomas ir kaip „Mūšis prie Či-bi".

Tai dar vienas nuostabus kūrinys, kuris susideda iš dviejų dalių. Šiame istoriniame meniniame filme yra pasakojama apie trijų karalysčių karą, kuris įvyko senovinėje Kinijoje, 208-209 m. e. metais, Han imperijos valdymo laikotarpyje. Kinijai šis karas prilygo savotiškai „Trojai“, kuriame buvo sunaikinta apie 2000 laivų. Filmo biudžetas apytiksliai 80 mil. JAV dolerių. Jame teko ne tik aprengti ir apginkluoti visą armiją, tačiau prireikė net ir viso laivyno.

Filmo "Red Cliffs" viršelis

Šis istorinis meninis filmas pasižymi ne tik nuostabiomis kovos scenomis, nuostabia rytų kovos menų technika, tačiau jame taip pat demonstruojama ir to meto karvedžių ir strategų išmintis, sudėtingos ir klastingos senovinės karo taktikos, ko galbūt netekę pamatyti jokiame kitame kino filme.

Filmo "Red Cliffs 2" viršelis

„Trys Karalystės“ (angl. „Three Kingdoms“)

Apie tuos pačius istorinius įvykius yra sukurtas dar ir kitas istorinis meninis filmas, kuris gal kiek iš kitos pusės pasakoja apie šiuos įvykius. Tuo laikotarpiu Kinijoje buvo penki labai stiprūs karvedžiai-generolai, kovos menų meistrai, kurie tapo legendomis. Tokiais karvedžiais tapdavo tik išrinktieji. Tai filmas „Trys karalystės“.

Filmo "Trys Karalystės" (ang. Three Kingdoms) viršelis.

Šiame filme pasakojama ne apie visą mūšį, bet apie viena iš penkių karvedžių, Zhi-Long, kuris išgyveno ilgiausiai iš jų visų ir koks buvo jo likimas. Šis personažas egzistuoja ir raudonųjų uolų versijoje.

Ištrauka iš kino filmo "Trys karalystės"

Mulan: „Rise of a Warrior“ aka „Hua Mulan“

Dar vienas nuostabus filmas apie dar vieną tolimųjų rytų senovinę legendą, tai „Hua Mulan“ (2009 m.). Senovės Kinijoje į armiją nepriimdavo moterų ir net už jų buvimą kareivinių teritorijoje buvo baudžiama mirtimi. Tačiau atkakli mergina, kilusi iš karių kąstos, vardu Hua Mulan, ryžosi apsimesti vaikinu ir vietoj savo seno ir ligoto tėvo išėjo kariauti už savo karalystę. Kaip jai tai sekėsi, galima pamatyti per šį meninį filmą.

Ištrauka iš filmo "Hua Mulan"

Panašūs straipsniai

Zhang Ziyi Biografija

Zhang ZiyiZhang Ziyi (章子怡), dar vadinama kaip Ziyi Zhang. Tai pasakiško grožio kinų aktorė, šokėja ir super modelis. Ziyi išgarsėjo dėka tokių kino filmų kaip Piko Valanda 2 (2001), Skraidančių durklų namai (2004), Geišos Išpažintis (2005) ar Sėlinantis tigras, tūnantis drakonas (2000). Ziyi Zhang yra puiki šokėja, tačiau ji niekada nesitreniravo jokių rytų kovos menų ir filmuose, kur jai teko kovoti jai stipriai padėdavo jos šokių judesių arsenalas! Taip pat įdomus faktas yra tas, kad pvz. filmuojantis Piko Valanda 2 ji dar nemokėjo anglų kalbos ir viską ką jai režisierius sakė daryti jai išversdavo į kinų kalbą Jackie Chanas, kuris tuo metu taip pat vaidino tame filme – tai labai geras pavyzdys, kad kai žmogus nori tai ir gali!

Jet Li Biografija

Jet Li meninėje juostoje "Hero"

Jet Li, tai viena ryškesnių veiksmo filmų žvaigždžių, vaidinančių veiksmo filmuose, kuriuose yra vaizduojama didelė gausa aukšto meistriškumo kovos menų elementų.

Pats Jet Li yra ne vien aktorius, bet ir rytų kovos menų meistras. Jo pačio kovos menų technika yra itin kokybiška ir sukelia susižavėjimą ne vien ekspertams, bet ir paprastiems žmonėms. Kovos scenos, kuriose dalyvauja šis meistras visada prikausto milijonus žmonių prie ekranų.  

Legenda apie Chen Zhen

Legenda apie Chen Zhen, tai viena iš garsių Kinijos legendų, apie realiai egzistavusio Kung-Fu meistro Huo Yuanjia mokinį, vardu Chen Zhen. Pagal šią istoriją, buvo pastatyti net 4 filmai ir 8 TV serialai.

Jet Li - Fist of legend viršelis

Donnie Yen Biografija

Donnie Yen - IP ManDonnie Yen tai garsus visame pasaulyje kinų kilmės aktorius, rytų kovos menų žinovas, filmų režisierius, direktorius ir prodiuseris. Taip pat Donnie Yen yra garsus ir kaip veiksmo scenų choreografas ir pasaulio UŠU čempionato medalistas.

Donnie Yen gimė 1963 m. liepos 27 dieną Canton provincijoje Kinijoje. Jo tėvas buvo laikraščio redaktorius Klyster Yen, o mama Kung Fu meistrė Bow Sim Mark. Gimus, iš pradžių jis buvo pavadintas Zhen Zidan.

Savo kovos menų karjėrą, šis kovos menų meistras, pradėjo keturių metų amžiaus, kartu su savo mama treniruojantis Kung Fu. Jo mama, savo sūnų mokė Tai Či ir UŠUKada jam suėjo vienuolika metų, jo tėvai nusprendė emigruoti į JAV, kur Donnie Yen ir toliau tęsė Tai Či ir ušu treniruotes. Tačiau, jis gan reitai susidomėjo ir kitais kovų menais, tokiais kaip pvz. Tae Kwon DoKick Box ir net boksu. Kada Donnie Yen buvo šešiolika metų, jo tėvai jį išsiuntė į Pekino ušu akademiją, kad jis galėtų mokytis iš tokio Kung Fu meistro kaip Wu Bin, kuris yra žinomas kaip Jet Li treneris.

Bruce Lee Biografija

Briusas Li šypsosi„Būk vandeniu mano drauge“ - sakydavo garsusis rytų kovos menų meistras ir kino žvaigždė Bruce Lee! Turėdamas omenyje, kad žmogus, savo gyvenime, turi būti lankstus ir prie visko prisitaikyti, lyg vanduo. Priklausomai į kokios formos indą vanduo yra įpiltas, tokią formą jis ir priima, prie jos prisitaiko.

Kaip jau supratote, šis straipsnis apie legendinį Briusą Li (ang. Bruce Lee). Briusas Li, buvo  rytų kovos menų meistras, aktorius, režisierius, filosofas ir Džit Kiun Do (ang. Jeet Kune Do) Kung Fu stiliaus įkūrėjas.

Briusas gimė 1940 m. lapkričio 27 dieną, San Franciske, JAV, katonietiškos operos dainininko Lee Hoi Chuen šeimoje. Kadangi Briuso mama buvo pusiau vokietė ir pusiau kinė, Briusas gimė kiek maišytų bruožų.

(C) 2007-2016 www.zulus.lt

Hey.lt