Tolimųjų rytų istorija ir filmai

 Istoriniai filmai, labai dažnai būna didelio biudžeto. Tam, kad sukurti pilną praeities autentiškumą, rūbus, šarvus, jais apginkluoti visą armiją žmonių, sukurti atitinkamą aplinką ir t.t... Dėl to, juose visada yra į ką pažiūrėti ir tuo pačiu apsišviesti, sužinoti kažkokį istorijos trupinį. Šiame straipsnyje, išvardinsiu keletą tokių filmų.

Meninis filmas - Mūšis prie raudonųjų uolų (ang. Battle of Red Cliffs), dar vadinamas "Mūšis prie Či-bi"

Didvyris (ang. Hero)

  Iš jų, labai gražus yra Hero, su aktoriumi JetLi ir nuostabiai gražia aktore Ziyi Zhang. Šiame filme buvo nufilmuotas didžiulės armijos puolimas ir šiaip labai gražūs gamtos, bei senoviniai vaizdai. Taipogi pademonstruotas meistriškas kung-fu. Filmas pasakoja apie legendą, vykusią žiloje senovėje, Čin imperijos gyvavimo laikotarpiu, kai keli garsūs kovos meistrai norėjo nužudyti Čin imperatorių.

Meninio filmo "Hero" viršelis

 Apie tokias sąvokas, kaip "dangaus valia" ar "viskas po dangumi", galima parašyti labai daug. Kadangi tai yra pačios esminės sąvokos, kaip ilgus šimtmečius, net tūkstantmečius, buvo suvokiama dangaus ir žemės atstovų hierarchija. Kinai laikė, kad imperatorius, tai žmogus, kuris vykdo dangaus valią ir jai nepaklūsti būtų buvusi šventvagystė. O visi, kurie vykdė imperatoriaus valią, tuo pačiu vykdė ir dangaus (dievų) valią, net jeigu ši valia jį priverstų paaukoti dėl to gyvybę. Tai buvo šventas ir nediskutuojamas reikalas...

JetLi, meniniame filme "Hero"

 Sąvokos - „viskas po dangumi“ mintis yra suvienyti Kiniją į vieną karalystę. Kaip tai Mongolijoje padarė Čingischanas, suvienijęs atskiras mongolų gentis ir tokiu būdu tapdamas vienu galingiausių savo meto valdovų ir karvedžių. Tuo laikotarpiu, senovės Kinija, buvo ne viena didelė karalystė, tačiau daugybė, tarpusavyje ištisus šimtmečius kariaujančių, mažų karalysčių, kas labai stipriai destabilizavo visą padėtį šiame regione.  Pagal istorinius šaltinius, būtent Čin imperijos gyvavimo laikotarpiu ir buvo Kinija suvienyta į vieną karalystę. Tą ir bando režisierius parodyti šiame nuostabiame kino filme.

Raudonosios uolos (ang. Red Cliffs)

Meninis filmas - Mūšis prie raudonųjų uolų (ang. Battle of Red Cliffs), dar vadinamas "Mūšis prie Či-bi"

Tai dar vienas, nuostabus šedevras - „Raudonosios uolos“ (ang. Red Cliffs), dar vadinamas, kaip „Мūšis prie Či-bi“, kurio yra net dvi dalys. Šis meninis filmas yra apie tos epochos, trijų karalysčių karą, kuris įvyko senovinėje Kinijoje, 208-209 m. e. metais, Han imperijos valdymo laikotarpiu. Kinijai, šis karas buvo kaip savotiška „Troja“, kurioje žuvo 2000 laivų. Filmo biudžetas apytiksliai 80 mil. JAV dolerių. Jame teko ne tik aprengti ir apginkluoti visą armiją, tačiau prireikė net ir viso laivyno.

Filmo "Red Cliffs" viršelis

Šis istorinis meninis filmas, pasižymi ne tik nuostabiomis kovos scenomis, nuostabia rytų kovos menų technika, tačiau jame taip pat demonstruojama ir to meto karvedžių ir strategų išmintis, sudėtingos ir klastingos senovinės karo taktikos, ko nėra tekę pamatyti jokiame kitame kino filme.

Filmo "Red Cliffs 2" viršelis

Trys Karalystės (ang. Three Kingdoms)

Apie tuos pačius istorinius įvykius, yra dar sukurtas ir kitas, istorinis meninis filmas, kuris gal kiek iš kitos pusės pasakoja apie šiuos įvykius. Apie tai, kad tuo laikotarpiu Kinijoje buvo penki labai stiprūs karvedžiai, kurie patys buvo legendiniai ir be galo nuožmūs kovotojai. Tokiais karvedžiais tapdavo tik išrinktieji. Tai filmas Trys karalystės.

Filmo "Trys Karalystės" (ang. Three Kingdoms) viršelis

 Šiame filme pasakojama, ne apie visą mūšį, bet apie viena iš penkių karvedžių, Zhi-Long, kuris išgyveno ilgiausiai iš jų visų ir koks ant galo likimas jo laukė. Šis personažas egzistuoja ir raudonųjų uolų versijoje.

Ištrauka iš kino filmo "Trys karalystės"

Mulan: Rise of a Warrior aka Hua Mulan

Dar vienas nuostabus filmas, apie dar vieną tolimųjų rytų senovės legendą, tai Hua Mulan. Senovės Kinijoje į armiją nepriimdavo moterų ir net už jų buvimą kareivinių teritorijoje, buvo baudžiama mirtimi. Tačiau atkakli mergina, kilusi iš karių kąstos, vardu Hua Mulan, ryžosi apsimesti vaikinu ir vietoj savo seno ir ligoto tėvo išėjo kariauti už savo karalystę. Kaip jai tai sekėsi, galima pamatyti per šį meninį filmą.

Ištrauka iš filmo "Hua Mulan"

Panašūs straipsniai

Zhang Ziyi Biografija

Zhang ZiyiZhang Ziyi (章子怡), dar vadinama kaip Ziyi Zhang. Tai pasakiško grožio kinų aktorė, šokėja ir super modelis. Ziyi išgarsėjo dėka tokių kino filmų kaip Piko Valanda 2 (2001), Skraidančių durklų namai (2004), Geišos Išpažintis (2005) ar Sėlinantis tigras, tūnantis drakonas (2000). Ziyi Zhang yra puiki šokėja, tačiau ji niekada nesitreniravo jokių rytų kovos menų ir filmuose, kur jai teko kovoti jai stipriai padėdavo jos šokių judesių arsenalas! Taip pat įdomus faktas yra tas, kad pvz. filmuojantis Piko Valanda 2 ji dar nemokėjo anglų kalbos ir viską ką jai režisierius sakė daryti jai išversdavo į kinų kalbą Jackie Chanas, kuris tuo metu taip pat vaidino tame filme – tai labai geras pavyzdys, kad kai žmogus nori tai ir gali!

Jet Li Biografija

Jet Li meninėje juostoje "Hero"

Jet Li, tai viena ryškesnių veiksmo filmų žvaigždžių, vaidinančių veiksmo filmuose, kuriuose yra vaizduojama didelė gausa aukšto meistriškumo kovos menų elementų.

Pats Jet Li yra ne vien aktorius, bet ir rytų kovos menų meistras. Jo pačio kovos menų technika yra itin kokybiška ir sukelia susižavėjimą ne vien ekspertams, bet ir paprastiems žmonėms. Kovos scenos, kuriose dalyvauja šis meistras visada prikausto milijonus žmonių prie ekranų.  

Legenda apie Chen Zhen

Legenda apie Chen Zhen, tai viena iš garsių Kinijos legendų, apie realiai egzistavusio Kung-Fu meistro Huo Yuanjia mokinį, vardu Chen Zhen. Pagal šią istoriją, buvo pastatyti net 4 filmai ir 8 TV serialai.

Jet Li - Fist of legend viršelis

Donnie Yen Biografija

Donnie Yen - IP ManDonnie Yen tai garsus visame pasaulyje kinų kilmės aktorius, rytų kovos menų žinovas, filmų režisierius, direktorius ir prodiuseris. Taip pat Donnie Yen yra garsus ir kaip veiksmo scenų choreografas ir pasaulio UŠU čempionato medalistas.

Donnie Yen gimė 1963 m. liepos 27 dieną Canton provincijoje Kinijoje. Jo tėvas buvo laikraščio redaktorius Klyster Yen, o mama Kung Fu meistrė Bow Sim Mark. Gimus, iš pradžių jis buvo pavadintas Zhen Zidan.

Savo kovos menų karjėrą, šis kovos menų meistras, pradėjo keturių metų amžiaus, kartu su savo mama treniruojantis Kung Fu. Jo mama, savo sūnų mokė Tai Či ir UŠUKada jam suėjo vienuolika metų, jo tėvai nusprendė emigruoti į JAV, kur Donnie Yen ir toliau tęsė Tai Či ir ušu treniruotes. Tačiau, jis gan reitai susidomėjo ir kitais kovų menais, tokiais kaip pvz. Tae Kwon DoKick Box ir net boksu. Kada Donnie Yen buvo šešiolika metų, jo tėvai jį išsiuntė į Pekino ušu akademiją, kad jis galėtų mokytis iš tokio Kung Fu meistro kaip Wu Bin, kuris yra žinomas kaip Jet Li treneris.

Bruce Lee Biografija

Briusas Li šypsosi„Būk vandeniu mano drauge“ - sakydavo garsusis rytų kovos menų meistras ir kino žvaigždė Bruce Lee! Turėdamas omenyje, kad žmogus, savo gyvenime, turi būti lankstus ir prie visko prisitaikyti, lyg vanduo. Priklausomai į kokios formos indą vanduo yra įpiltas, tokią formą jis ir priima, prie jos prisitaiko.

Kaip jau supratote, šis straipsnis apie legendinį Briusą Li (ang. Bruce Lee). Briusas Li, buvo  rytų kovos menų meistras, aktorius, režisierius, filosofas ir Džit Kiun Do (ang. Jeet Kune Do) Kung Fu stiliaus įkūrėjas.

Briusas gimė 1940 m. lapkričio 27 dieną, San Franciske, JAV, katonietiškos operos dainininko Lee Hoi Chuen šeimoje. Kadangi Briuso mama buvo pusiau vokietė ir pusiau kinė, Briusas gimė kiek maišytų bruožų.

(C) 2007-2016 www.zulus.lt

Hey.lt