Šalti patiekalai

Šaltibarščiai

Pagaminti šaltibarščiaiŠiuo šiltu metų laiku, daugelį žmonių kamuoja karštis ir visi ieško kaip nuo jo pabėgti ar sumažinti jo efektą. Tai galima labai puikiai suderinti su tokiu žmogui maloniu dalyku, kaip maistas. Daugelis žmonių šiuo metų laiku valgo ledus. Tačiau, kad ir ledai atvėsina, bet taip pat prideda ir nemažai kalorijų. Nors ir teigiama, kad žmogaus organizmui įsisavinti šaltus ledus, taip pat reikia ir nemažai energijos, tačiau greičiausiai suvalgius jų daug, kas liečia kalorijų klausimą, vistiek labiau sau pakenksime.

Tuno Salotos

Paruoštos tuno salotosŠiandieną kilo idėja pasigaminti tuno salotų. Šioms salotoms reikės:

1. Konservuoto tuno su aliejumi arba natūraliose sultyse;
2. Kiaušinių (fotografijoje naudoti 3 kiaušiniai);
3. Pomidorų (pvz. 2);
4. Paprikos (0,5-1);
5. Salotų;
6. Cibulių;
7. Krapų;
8. Juodūjų pipirų;
9. Druskos.

 

Sumuštiniai su riestainėliais

Sumuštiniai su riestainėliais

Šiandieną aprašysiu kiek nestandartinį sumuštinių receptą, su riestainėliais (liaudiškai vadinamomis barankomis). Vieną vėlyvų vakarą labai užsimaniau valgyti, tačiau namie nebuvo duonos, o į parduotuvę eiti buvo jau per vėlu. Kadangi namie neturėjau duonos, o taip norėjosi valgyti, kilo idėja, vietoj duonos panaudoti riestainėlius ir taip atradau šį receptą.

Sumuštiniai su česnakais ar cibuliais

ČesnakaiNiūriu rudens ar žiemos metu, ypač siaučiant ligoms ar esant vitaminų stygiui, labai naudinga valgyti cibulius ir česnakus. Tačiau, nedaugelis žmonių juos mėgsta valgyti vienus, kadangi vieni jie yra labai aitrūs ir dėl to juos žmones valgo retai. 

Dėl to, jaučiu pareigą pasiūlyti šį senovinį mūsų šeimos receptą. Mūsų šeimoje jis yra nuo seniai ir aš  sužinojau iš savo senelių, kurie nugyveno ilgus gyvenimo metus ir kuriems nedaug trūko iki šimto metų. Šiais sumuštiniais jie lepindavo visus šeimos narius, įskaitant ir vaikus. Ačiū jiems už tai! 

Man asmeniškai, tokie sumuštiniai yra ne vien kaip vaistas, bet ir aplamai labai skanūs. Kartais aš jų užsimanau ir ne dėl to, kad būna problemų su sveikata.

Nors ir sveikatos negalavimų atveju jie yra efektyvus ir natūralus vaistas nuo daugelio ligų, ypač jeigu sveikatos problemų kilmė yra bakterinė. Man jie padeda net skaudančio danties atveju. Nors bet koks sveikatos sutrikimas, paprastai skatina visos organizmo imuninės sistemos veiklos sutrikimus ir ją silpnina. Pvz. dėl vieno negalavimo, susilpnėjus imuninei sistemai, gali prasidėti ir kitos ligos.

(C) 2007-2016 www.zulus.lt

Hey.lt